Złote drzwi

Home / Aktualności / Złote drzwi

Kilka słów o naszej nowej płycie „Złote Drzwi”.
Znajdziecie na niej 10 utworów. autorami muzyki do większości utworów są koledzy z zespołu Adam Szydło i Dawid Płoskonka, oraz Łukasz Wiśniewski ( Kraków Street Band) . Słowa Grażyna Duda i Mariusz Piękoś. Nagranie ścieżki dźwiękowej odbyło się 24 maj 2018 r. w Studiu im Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków. Koncert zorganizowany został z okazji 65 lecie MPEC Kraków i 15 lecia Preizol Band. Koncert przygotowała i prowadziła Pani redaktor Paulina Bisztyga, która również gościnnie zaśpiewała. 
Płytę otwiera piosenka Mazowiecka Street, chodzi tu o ulicę Mazowiecką w Warszawie, takiej małej oazie na pustyni nocnej ciszy w naszej Stolicy. Podobno w Warszawie są fajne miejsca do posłuchania muzyki i wypicia piwa ale trzeba wiedzieć jak tam dojechać, my tego z kolegą nie wiedzieliśmy i błąkaliśmy się po Starym Mieście. Nasz trud i cierpienia nie poszły na marne odszukaliśmy ul. Mazowiecką a powrót z delegacji w pociągu Warszawa – Kraków zaowocował tekstem do piosenki. I jeszcze może uchylę rąbka tajemnicy o kolejnym utworze, który znalazł sie na naszej nowej płycie Kokon. Kokon o mało co nie znalazł sie naszej poprzedniej płycie „Most Westchnień ” którą nagrywaliśmy w Teatrze Śląskim. To był ostatni kawałek do nagrania i nie starczyło nam wtedy sił żeby to zrobić, z bólem serca odpuściliśmy go wtedy i z wielka przyjemnością nagraliśmy tą balladę w Radiu Kraków.
Kokon to opowieść kobiety o swoim małżeństwie o chęci zaplanowania i poukładania życia drugiej osobie, leku przed samotnością, i w sumie brakiem miłości w miłości. Taki tekścik refleksyjny co nie robić żeby było dobrze. Muzykę do Kokona napisał Łukasz Wiśniewski mój nauczyciel gry na harmonijce ( wspaniały pedagog polecam). Był to materiał ćwiczebny na lekcji grania w 3 pozycji . I tak rzeczy trudne zamieniają sie w owocne.
Mariusz