Koncert w Starym Porcie

Home / Wydarzenie / Koncert w Starym Porcie

Szczegóły wydarzenia

 • Data:
 • Miejsce: Stary Port


Zapraszamy na koncert do Starego Portu

Tak piszą o sobie:

Stary Port

Mówią, że w Polsce są tak naprawdę dwa porty: Gdynia i … Kraków.
W Krakowie jak coś już jest, to powinno być stare. „Stary Port” wydaje się więc idealną nazwą na Tawernę Żeglarską.
Oczywiście jest to jedna z teorii skąd się wzięła nazwa lokalu i tak samo jak wyjaśnienie, dlaczego największy, nie tylko w Polsce, festiwal piosenki żeglarskiej Shanties odbywa się od ponad 30 lat w Krakowie.
Powodów na pewno jest wiele, ale jednym z najważniejszych jest, że w tym miejscu i czasie byli ludzie, którym się chciało to zrobić.
Tak więc, pewnego dnia dwóch krakowskich żeglarzy podjęło decyzję – zrobimy tawernę żeglarską dla środowiska żeglarskiego, dla widzów Shanties, aby mieć gdzie organizować częściej niż raz do roku koncerty szantowe, żeby mieć gdzie spotykać się i przygotowywać kolejny rejs lub wspominać poprzednie. Aby było miejsce gdzie można powiesić ogłoszenie, że szukany jest załogant lub kapitan na rejs, aby można było zorganizować szkolenie żeglarskie, ale nie takie w szkolnej ławce w wynajętej klasie, lecz u siebie, wreszcie, żeby było się gdzie spotkać z przyjaciółmi z łódki, zorganizować kapitański bal sylwestrowy czy wręcz żeglarskie wesele.
We wnętrzach jednej z krakowskich piwnic na powierzchni 300 m2zaprojektowanych przez niesamowitego architekta „Pana Karola” – Karola „Bnin” Bnińskiego powstała w 2001 roku i działa nieprzerwanie, jedna z najbardziej znanych tawern żeglarskich w Polsce – „Stary Port”.
Dla wielu jest stałym miejscem spotkań, ich „portem”, do którego wracają nie tylko z morza, tu przysyłają kartki z dalekich morskich podróży, przywożą swoje trofea i pamiątki, które zapełniły już prawie wszystkie wolne miejsca. Na ścianach można znaleźć obok oryginalnej dłubanki z nad Bugu, sieci rybaków ze Świnoujścia, żebro bieługi, skórę z foki grenlandzkiej, mapy, obrazy, lampy, muszle, wysłużone na „morskiej służbie” kompasy, rakietnice ratunkowe, amfory, a także wyjątkowe pamiątki z rejsów tawernianych „bywalców”, między którymi znaleźć można kapitańską czapkę, rakietnicę, fragment złamanego masztu z jachtu przywieziony przez kpt. Janusza Nedomę, fragment cumy z „Kapitana Borthardta” i wiele innych, a każda z nich ma swoją historię.
Wszystko to przypomina swoiste muzeum, a całość tchnie solidnym kawałkiem żeglarskiej historii.
W 2005 roku Stary Port został wyróżniony przez tygodnik Newsweek za najlepszy wystrój Nagrodą Lokal Roku 2005.
Od początku tawerna związana jest ściśle z krakowskim Międzynarodowym Festiwalem Piosenki Żeglarskiej, Shanties i oczywiście szantami, które rozbrzmiewają w każdy czwartek, a atmosferę  dopełniają piątkowe i sobotnie koncerty różnych gatunków muzyki od szant i folku poprzez blues, jazz, aż po piosenkę autorską i turystyczną. Rocznie odbywa się około 100 koncertów, na których  występowali wszyscy znani polscy szantymeni i wiele grup z zagranicy łącznie z 30-osobowym chórem z Hamburga.
Dla wielu żeglarzy przybywających do Krakowa Stary Port jest miejscem, które trzeba odwiedzić, a czy mają rację i czy Kraków jest rzeczywiście magicznym miastem najlepiej przekonać się osobiście.
Zapraszamy!!!
Załoga „Starego Portu”

Szanowni klienci!

Informujemy, że rezerwacji stolików można dokonać:

1. osobiście w tawernie Stary Port
2. mailem na adres: krakow@staryport.com.pl
Potrzebne następujące dane: data, godzina, ilość osób, pseudonim osoby rezerwującej lub hasło rezerwacji (nie podajemy imienia i nazwiska!)

3. telefonicznie (12 430 09 62, 508 27 77 52)
4. poprzez stronę FB Starego Portu

formy płatności zaliczki za rezerwację:

 • gotówka
 • karta kredytowa
 • przelew bankowy (konto w banku BSR w Krakowie nr 85 8589 0006 0000 0031 9984 0001 – właściciel konta: PIRS sp. z o.o. Kraków ul. Straszewskiego 27 z adnotacją: „rezerwacja, data, hasło rezerwacji „)

  Prosimy o przelewanie zaliczki jedynie po otrzymaniu od Tawerny potwierdzenia rezerwacji i zachowanie tegoż potwierdzenia do czasu fizycznego zajęcia zarezerwowanego miejsca w celu ewentualnego okazania obsłudze lokalu.

UWAGA!!!
REZERWACJE TELEFONICZNE ORAZ ELEKTRONICZNE UZNAJEMY ZA WAŻNE PO OTRZYMANIU PRZELEWU Z ZALICZKĄ NIE PÓŹNIEJ NIŻ 2 DNI ROBOCZE LICZONE OD OTRZYMANIA WSTĘPNEGO POTWIERDZENIA REZERWACJI PRZEZ PERSONEL LOKALU. PROSIMY O DRUKOWANIE POTWIERDZENIA PRZELEWU W CELU OKAZANIA OBSŁUDZE.

ZASADY OGÓLNE REZERWACJI STOLIKÓW W TAWERNIE STARY PORT

 1. Dokonując rezerwacji należy podać:
  a. datę i godzinę rezerwacji
  b. ilość osób
  c. pseudonim osoby rezerwującej/hasło do rezerwacji (bez podawania imienia i nazwiska)
 2. Koszt rezerwacji: BEZPŁATNA, ale wymagana jest zaliczka 15,00/osoby.
 3. Zaliczkę wykorzystujemy w barze w dniu rezerwacji.
 4. Zaliczka niewykorzystana przepada.
 5. Rezerwację uważa się za nieaktualną, a zaliczka przepada po upływie 27 minut 🙂
  od ustalonej godziny rezerwacji.
 6. W piątki i soboty stoliki można rezerwować najpóźniej na godz. 19.00
 7. W dniach koncertów nie przyjmujemy rezerwacji na miejsca w sali ze sceną tzw. „sali głównej”
  8. Rezerwacji stolika/ów można dokonać najpóźniej na dzień przed terminem jej wykorzystania.
  9. Warunki rezerwacji stolików nie podlegają negocjacji.